ČASTÉ DOTAZY

Zástava

Proč přijít do naší zastavárny?

Poskytujeme snadný a rychlý přístup k malým hotovostním půjčkám formou zástavy. Naším hlavním cílem je Vaše spokojenost, a proto se snažíme být lepší než konkurence.

Co potřebuji k sepsání zástavní smlouvy?

Musíte být starší 18ti let. Dále musíte mít s sebou platný průkaz totožnosti (občanský průkaz nebo pas). V neposlední řadě mít k dispozici kvalitní zástavu, kterou se zaručíte za poskytnutou finanční hotovost. Dále je dobré přiložit např. kupní smlouvu, záruční list, doklad o zaplacení od zastavovaného zboží – to pro Vás může být výhodou, vše se pak promítne do výše zapůjčených finančních prostředků.

Kolik peněz mohu za svoji zástavu získat?

Základem pro stanovení zapůjčené částky je aktuální tržní cena Vaší zástavy. Dále je nutné brát v úvahu v jakém je stavu. To znamená, zda obsahuje originální obal, doklad o zaplacení, záruční list apod. Přestože více než 80% našich zákazníků svoje zástavy vyzvedává, musíme cenu určovat s ohledem na její budoucí, co nejsnazší prodej - proto dbáme v maximální možné míře na kvalitu zástav, kterou nám nabízíte. A od kvality se odvíjí i ocenění. V principu se ocenění pohybuje v rozmezí kolem 40-70% aktuální tržní ceny. Ano, jak vidíte, ohodnocení nedosahuje nikdy výše aktuální tržní hodnoty - důvodem je pokrytí rizik souvisejících s nevyzvednutím zástavy a nákladů spojených s následným prodejem.

Kolik peněz zaplatím za vzniklý úrok?

Platíte pouze 1% z půjčené částky za počet dní, které u nás zboží leží + 20 Kč za sepsání smlouvy, odzkoušení zboží, otestování zlata ....
Např. Půjčíte si 200 Kč na 10 dní. Zaplatíte tedy 2 Kč denně x 10 dní + 20 Kč = celkem 240 Kč. Pokud však přijdete dříve, platíte méně. U nás platíte pouze do toho dne, kdy přijdete!
Nejdéle je možné dát zástavu na 4 týdny. Kdykoliv v průběhu, nebo klidně až poslední den splatnosti smlouvy, jí lze po zaplacení vzniklého úroku prodloužit viz. odstavec níže.

Co dělat, když nemohu vyplatit svou zástavu a nechci, aby propadla?

V tomto případě stačí platnost Vaší zástavní smlouvy prodloužit. To znamená zaplatit vzniklý úrok a zástavní smlouvu prodloužit na jak dlouho potřebujete, nejdéle však 1 na měsíc. Počet prodlouženích není nikterak limitován. Našim cílem není prodávat Vaše zastavené zboží, ale získat půjčené finanční prostředky zpět. Smlouvu je třeba prodloužit nejpozději poslední den její splatnosti. Pokud tak neučiníte, nikterak nás nekontaktujete, považujeme Vaši zástavu za nevyzvednutou a abychom získali své finanční prostředky zpět, připravíme ji k prodeji.

Je moje zástava v bezpečí?

Za vaši zástavu odpovídáme. Samozřejmostí je velmi kvalitní kamerový systém v naší zastavárně a mechanické i elektronické zabezpečení. Zastavené zboží není nikdy používáno!

Výkup

Co potřebuji k sepsání kupní smlouvy?

Musíte být starší osmnácti let a musíte mít s sebou platný průkaz totožnosti (občanský průkaz nebo pas). Samozřejmostí je kvalitní a funkční zboží určené k prodeji.

Kdo a co stanovuje cenu mého zboží?

Cena se stanovuje dohodou mezi prodávajícím a kupujícím. Na její výši má vliv celkový stav, stáří, poptávka na trhu, záruční a jiné doprovodné listiny ke zboží.